Další úspěšné dokončení „Tatrovky“ v rámci projektu Tatra do škol

22 února 2021 Modřice

Společnost TRUCK TRADE spol. s r. o., autorizovaný dealer Tatra a DAF předal do užívání SÚS Zlínska nové nákladní vozidlo Tatra Phoenix 4×4, které bylo úspěšně dokončeno v rámci projektu „Tatra do škol“.

Ve Zlínském kraji byla podepsána „Smlouva o dodávce dílů pro montáž nákladního automobilu značky Tatra a o spolupráci při jeho montáži“ mezi partnery TATRA TRUCKS a.s., Střední odborné učiliště Valašské Klobouky a SÚS Zlínska, která byla podepsána na konci února roku 2020. Zlínští silničáři tak kromě obnovy svého vozového parku pomáhají učňovskému školství ve Zlínském kraji.

„Tento projekt není úplně ojedinělý, v některých krajích již byl realizován v nedávné době. Učiliště ve Valašských Kloboukách je velmi slušně vybaveno a disponuje prostornými dílnami. Na stavbě se bude podílet zhruba dvanáct učňů z oborů opravář zemědělských strojů a automechanik. Pro školu jde o možnost oživení výuky a spojení teorie s praxí. Pro studenty je to možnost vidět konkrétní výsledek jejich práce,“ uvedl jednatel SÚS Zlín Vladimír Kutý.

Podstatou projektu Tatra do škol, který vznikl v roce 2018, je spolupráce mezi automobilkou, dealery, jednotlivými kraji a technickými školami. Vybraní studenti ze středních škol dostávají možnost sestavit automobil TATRA, který pak míří do běžného provozu například u krajské správy a údržby silnic nebo u jiných institucí zřizovaných krajem.

Velice nás těší, že se naše společnost TRUCK TRADE spol. s r. o., zapojili do tohoto projektu a mohli jsme tak přispět svou činností k úspěšnému předání další „Tatrovky“ do segmentu správy a údržby silnic.

Kontaktujte TRUCK TRADE

DAF logo on dealer building

Chcete vědět víc? Pro prodejce TATRA bude potěšením vám sdělit vše, co chcete vědět o produktech a službách společnosti TATRA.

Kontaktní formulář